فروشگاه آپشن و قطعات خودروتبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    شروع حرکت

صدای جیغ تسمه 206

سلام
    من 206 v8 89 دارم با کارکرد 107000 از وقتی که گرفتم با دور موتور پایین دنده عوض کردم اما چند روزی که فهمیدم باید روی 4000 دنده عوض کنم حدود دو روز دور موتور رو خیلی بالا میبردم حتی چند بار تا 5800 هم بردم.تا اینکه امروز یک مسیر 40 کیلومتری رو با سرعت حوالی 120 رفتم یعنی با دنده پنج و دور موتور بین 3 و 4 ، بعد که به داخل شهر برگشتم متوجه شدم که هنگام گاز خوردن ماشین ی صدای خفیفی به ماشن اضافه میشه و یکمی بعد هم این صدا موندگار شد و الان در حالت کار عادی هم ی جیغ خیلی ضعیف از طرف دینام شنیده میشه که دقیقا نمیدونم تسمه دینام هست یا تسمه تایم ، چون تسمه تایم رو موقعی که ماشین رو گرفتم جهت اطمینان عوض کردم
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

مدیر کل سایت
    نوع خودرو
    206 تیپ 5
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahan19 نمایش پست ها
    سلام
    من 206 v8 89 دارم با کارکرد 107000 از وقتی که گرفتم با دور موتور پایین دنده عوض کردم اما چند روزی که فهمیدم باید روی 4000 دنده عوض کنم حدود دو روز دور موتور رو خیلی بالا میبردم حتی چند بار تا 5800 هم بردم.تا اینکه امروز یک مسیر 40 کیلومتری رو با سرعت حوالی 120 رفتم یعنی با دنده پنج و دور موتور بین 3 و 4 ، بعد که به داخل شهر برگشتم متوجه شدم که هنگام گاز خوردن ماشین ی صدای خفیفی به ماشن اضافه میشه و یکمی بعد هم این صدا موندگار شد و الان در حالت کار عادی هم ی جیغ خیلی ضعیف از طرف دینام شنیده میشه که دقیقا نمیدونم تسمه دینام هست یا تسمه تایم ، چون تسمه تایم رو موقعی که ماشین رو گرفتم جهت اطمینان عوض کردم
    دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام
    چک کنید تسمه کشش زیاد نداشته باشه میتونید به مکانیک نشون بدید برای تنظیم کشش و چک کنید تسمه دینام درگیری با چیزی نداشته باشه. هرزگرد ها رو هم چک کنید اگر صدا از تسمه دینام باشه میتونید با صابون زدن به میزان قابل توجهی از این صدا رو کم کنید
    کاربر مقابل از irtuning عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است: mohsenvictor

شروع حرکت
    بااچاررینگی۱۳هرزگردبالایی تسمه دینام رابسمت بازشدن بچرخونیدفشارازروی تسمه برداشته میشه تسمه روباز کنید سپس ماشین روشن کنید تاچنددقیقه ایرادی نداره فقط دینام شارژ نمیشه وفرمان سفت میشه.اگه بازم قطع نشد از تایم که بعید میدونم.حالا دوتاهرزگردتسمه دینام روچک کنید موقع چرخوندن صدانده وزیردست روان بچرخه درغیر اینصورت ازتسمه دینام است که با مالیدن صابون خشک به تسمه صداموقتی قطع میشه

کلمات کلیدی این موضوع

طراحی شده توسط : وی بی ایران