شرکت سوزوکی تائید کرده است که مدل نسل سوم خودروی هاچ­بک سویفت اسپورت در نمایشگاه موتور فرانکفورت که در ماه سپتامبر برگزار می­ گردد رونمایی خواهد شد.


این برند ژاپنی اظهار دارد که سویفت اسپورت تحت طراحی مجدد کامل قرار گرفته و سطح کاملاً جدیدی از هیجان را برای رانندگان خودروهای اسپورت در سراسر جهان ارائه می ­دهد.
برای اولین بار، سویفت اسپورت مجهز به موتور توربوشارژ خواهد بود که نتیجه آن نسخه قدرتمند 138 اسب بخاری 1.4 لیتری بوسترجت استفاده شده در کراس­اور ویتارا خواهد بود. نسخه مذکور جایگزین موتور 136 اسب بخاری 1.6 لیتری خواهد بود.
انتظار می رود که تمامی ویژگی­ های مثبت دو خودروی سویفت اسپورت پیشین به این مدل جدید انتقال یابد، از جمله هندلینگ جذاب و منحصربفرد، کنترل چشمگیر بر بدنه خودرو، جعبه دنده کلاسیک و نرم، چالاکی و وزن کم. پارامتر وزن از آنجا که مدل فعلی 1045 کیلوگرم است می­ تواند به زیر 1000 کیلوگرم نیز برسد.
انتظار می­ رود مشخصات فنی سویفت اسپورت انعکاسی از مدل پیشرفته سویفتSZ5 پیشرفته باشد و شامل یک صفحه نمایش 4.2 اینچ دیجیتال و همچنین تکنولوژی جدید کمک به راننده که شامل یک سیستم تشخیص پیشروی است که با استفاده از یک دوربین مونوکلور و لیزر سنسور که می تواند شرایط رانندگی در تاریکی را براحتی به رانندگی در روز تبدیل کند.
این باعث می شود یک هشدار بصری و صوتی برای راننده در هنگامی که احتمال ضربه زدن بالا باشد پیش از آنکه ترمز اضطراری خودکار تحریک شود فراهم گردد. این فناوری، هشدار خروج خط و HBA)High Beam Assist) را ارائه می دهد و یک دستگاه رادار اضافی کنترل کروز انطباقی را فعال می ­سازد.

منبع: اجاره خودرو کهن گشت آریا