لیست خودروهای ممنوع الورود
با ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500cc به کشور باید دید که حالا نمایندگی ها دست به دامان چه ترفند دیگری برای ورود خودروهایشان می شوند. موضوع عجیب تر اینجاست که وزارت صنایع و معادن دلیل این کار را اقدام پیش فروش غیرمجاز برخی نمایندگی ها (که مثلا ما هم نمی دانیم کدام ها هستند) اعلام کرده که نه تنها به وعده فروش سال 91 خود عمل نکرده اند بلکه با گرفتن پول هایی که بازهم معلوم نیست به کجا می برند؛ در این شرایط نامتعادل اقتصادی و با دادن قول های پوچ و توخالی به مشتریان، به خیال خودشان تبدیل به مافیایی جدید شده اند که شکرخدا کسی هم جلودارشان نیست؛ در آن طرف قضیه هم چه مسئولان بی لیاقتی در تماشای این عدالت خواری نشسته اند که سکوتشان هیچ تفاوتی با ظلم ظالم ندارد؛ شایدم به قول دوستانمان اشکال ما در همینجاست؛ اشکال در خودمان است . . .
اما تا قضیه به جاهای باریکتر نکشیده اجازه دهید به موضوع اصلی بازگردیم که اعلام لیست خودروهای ممنوع الورود به داخل کشور از طرف وزارت صنایع است. طبق این لیست نمایندگی ها تا اطلاع ثانویبرای ورود خودروهای زیر هیچ راه قانونی ندارند:
- سوزوکی کیزاشی
- کیا کارنز اتومات، کیا سول اتومات، کیا پیکانتو اتومات، سراتو دی کوپ اتومات، کیا اپتیما تی اف اتوماتیک، کیا اسپورتج، کیا سورنتو، کیا ماهاوی، کیا کادنزا، کیا کارنیوال و کیا سراتو (یعنی همه محصولات کیا ؟؟؟)
- اوپل کورسا،
- سانگ یانگ اکتیون،سانگ یانگ رکستون، سانگ یانگ رودیوس اتومات
- بنز، بنز کابریولت، بنز کوپه
- پورشه 911 کررا S (کوپه/کابریولت)، پورشه پانامرا، پورشه کاین
- تویوتا آریون، تویوتا اف جی کروز 4000 سی سی، تویوتا پرادو، تویوتا فورچونر، تویوتا لندکروزر، ،تویوتا هایس، تویوتا کرولا، تویوتا هایلوکس، تویوتا یاریس،
- رنو لاگونا اتومات، رنو فلوئنس، رنو کولیوس، رنو لتیتود اتومات،
- هیوندای سانتافه 3500 سی سی اتومات، هیوندایی گرنجور، هیوندایی جنسیس
- مازراتی گرنتوریسمو ، مازراتی کواترو پورته
- نیسان مورانو، نیسان قشقایی
- مینی بوس فیات، ون فیات