فروشگاه آپشن و قطعات خودروتبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: Ecu چیست؟

متخصص برق خودرو
    نوع خودرو
    405-GTI6

Ecu چیست؟

Ecu

مخفف Electronic Control Unit يا واحد کنترل الکترونيک مي باشد و نقش هدايت و کنترل يک خودروي انژکتوري را بر عهده دارد. همانطور که مي دانيد خودروهاي انژکتوري بدليل عملکرد بهتر و توانايي پاس کردن استانداردهاي آلودگي، بطور کامل در تمام دنيا جايگزين خودروهاي کاربراتوري شده اند و مغز اين سيستم ECU مي باشد. ECU با توجه به سنسورهايي که به موتور متصل است وضعيت و شرايط خودرو را تحليل کرده و پاسخهاي لازم را به خروجيها که عبارتند از: انژکتورها، جرقه زنها و ... اعمال مي کند. سنسورهاي کيت هاي انژکتوري مختلف هستند که هر چه تعداد آنها بيشتر باشد ECU بهتر مي تواند شرايط موتور را درک کند. سنسورهاي مهم خودروهاي انژکتوري عبارتند از: سنسور دور يا RPM، سنسور فشار داخل مانيفولد يا MAP، سنسور دريچه گاز يا TPS، سنسور دماي آب يا CTS، سنسور دماي هوا ATS، سنسور اکسيژن يا لاندا، سنسور ضربه و ...
    6 کاربر مقابل از shahab-fatahian عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . 2fun,ali_t330,arm9mcu,irtuning,isatis,SEDANEH

مدیر کل سایت
    نوع خودرو
    206 تیپ 5
    ecu چیست ؟
    همه چیز در مورد ecu , unichip اموزش زیر دانلود کنید
    فايل هاي پيوست شده
    • نوع فایل: pdf ecu.pdf (260.4 کیلو بایت, 44 نمايش)
    2 کاربر مقابل از irtuning عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند . arm9mcu,حامدجعفری

شروع حرکت
    آقا من تیبا دارم تو 6 ماه گذشته 10 تا سنسور میل سوپاپ و 10 تا هم استپر عوض کردم فیلتر اکسیژن و هر روز هم ماکنکی هستم نجاتم بدید ماشینم خرابه ریپ شدید میزنه خاموش میشه و گاز میدی گاز نمیخوره خفه هم میکنه و بدبختم کرده چی کار کنم خلاص شم؟

کلمات کلیدی این موضوع

طراحی شده توسط : وی بی ایران